Pundurtrušu šķirnes >>>
 
Audzētava
Fotogalerija
Pundurtrušu šķirnes
Piedāvājums
Raksti par pundurtrušiem
     
 
Pundurtrušu šķirnes, kuras pārstāvētas audzētavā "OZOLĪTES"
Baltie hermelīni - balti ar zilām acīm, spicām ausīm, sver 900-1500g. Pēc rakstura darbīgi, zinātkāri, labi socializējas.
 
Hototi - arī balti, acis tumšas, ap acīm šaura melna svītriņa.
Hermelīna un hotota jaukteņi ir glīti, interesanti melnbalti trusēni
 
Liesmainie - pieder pie krāsaino pundurtrušu grupas, ir ļoti skaista krāsojuma - melni, ar rudu pavēderi un kaklautiņu. Sver 900 - 1500g. Kŗāsas visā košumā parādās no apmēram 3 mēnešu vecuma.
 
Sarkanie pundurtruši un tauriņi (ar baltu) - latviski mēs teiktu, ka krāsa ir koši ruda. Acis tumši brūnas, ķermenītis veltņveida, kā visiem krāsainajiem pundurtrušiem, svars gan noteikti sasniedz 1kg, var būt drusku vairāk. Raksturs draudzīgs. Mazi būdami, izskatās pēc vāverītēm. Ar baltas krāsa piejaukumu tiek saukti par sarkanajiem tauriņiem, arī tādi ir pārstāvēti audzētavā.
 
Pundurreksi - zilie - truši ar īpatnēju, īsu apmatojumu, čirkainām ūsiņām, tumšām acīm un ļoti maigu dabu. Pie mums ir pundurreksu raibs puika, kurš ar zilajām meitenītēm dod interesantu krāsu bērniņus.
 
  Pundurauntruši :
 
SIĀMAS PUNDURAUNTRUŠI - audzētavā pārstāvēti dzeltenie siāmas pundurauntruši, lai gan to krāsa nav dzeltena, bet dūmakaina, ar tumšu ,,masku,, uz purna, tumšām ausīm un ļipu. Pamata nokrāsa drīkst būt no gaišākas līdz tumšākai. Jau mazam var pateikt, vai būs gaišāks vai tumšāks. Mazuļi ir vienlaidu krāsā, tumšākā nokrāsa parādās pieaugot. Atļautais svars 1,5 - 2kg, bet dzīvē parasti 1,5 kg. Raksturs piemīlīgs, labi socializējas. Audzētavā siāmas pundurauntruši ir vispieprasītākie.
 
SARKANIE PUNDURAUNTRUŠI UN TAURIŅI (ar baltu) - izteikti platas, lielas ausis, lielas ķepas, īss purns, plata galva, kauli drukni. Sasniedz atļauto 2kg svaru. Gudri dzīvnieki, ar mierīgu raksturu. Ļoti ātri izaug, nav jābaidās no tā, jo beidz augt 4 mēnešu vecumā. Apmatojumam skaisti ruds, piesātināts tonis. Pavēdere un ļipas, ķepu apakša silti dzeltena.
Tauriņiem apmatojumā arī baltā krāsa, audzētavā tās izvietojumam nepievēršam īpašu nozīmi.
 
TĪRINGAS jeb MADAGASKARAS PUNDURAUNTRUŠI - vidējais auntrušu svars, krāsa brūna ar pelēcīgu noskaņu, ja TAURIŅI, tad ar baltu krāsu. Krāsas zīmējums redzams jau mazam trusēnam. Mierīga rakstura.
   

Bez šiem tīršķirnes dzīvniekiem audzētavā vēl ir trīskrāsu tauriņi (ar spicām ausīm), raibas krāsa pundurreksi, raibi pundurauntruši ar pūkainām galvām un īsti pūkaiņi - radinieki lapsu trušiem, kā arī melnbalti trusēni, kas rodas, krustojot hermelīnus ar hototiem.