Pundurtrušu šķirnes >>> hermelīni >>>
 
Audzētava
Fotogalerija
Pundurtrušu šķirnes
Piedāvājums
Raksti par pundurtrušiem
 
BALTIE HERMELĪNI ar zilām acīm.
     

(Hermelīni ir 2 veidu – balti ar zilām vai sarkanām acīm.)

Ļoti skaisti, patiešām eleganti dzīvnieciņi koši baltā krāsā, kas lieliski paši uztur tīru savu ‘'kažociņu''. Apmatojums ir elastīgs un spīdīgs, trusītis to maina praktiski nemanāmi 1-2 reizes gadā, ja nav krasas temperatūras maiņas. Uz ķepām apmatojums ir biezāks, īpaši uz pakaļķepām. Nadziņi gaiši, bezkrāsaini, to gali balti (labi var redzēt, kad pārauguši un ir jāgriež).

Palielināt

Hermelīna svars jaunam dzīvniekam ir 900-1100gramu , vēlāk var būt līdz 1500g.

Acis zilas, lielas, apaļas un izteiksmīgas. Galvas forma apaļa, galva salīdzinoši liela, piekļauta ķermenim, ar augšup vērstām, stāvām ausīm.

Palielināt

Ausu garums līdz 7-8 cm, jo mazāks, jo labāk – tā uzskata trušu eksperti. ( Ozolīšu iemīļotais foto modelis Lukass tās mācēja jocīgi grozīt, un šo īpatnību pārmanto arī viņa bērni un mazbērni). Ļipa taisna, augšup vērsta.

Raksturs maigs, emocionāls, (kā daudziem baltas krāsa dzīvniekiem), paslinks, taču pietiekami sabiedrisks. Izceļas ar tīrīgumu. Ziemā, vēsākā un tumšākā laikā varētu kļūt melanholisks, savukārt vasaras lielo karstumu gan necieš (iet runa par jau pieaugušiem dzīvniekiem, kam jautrais, dauzonīgais pusaudža vecums garām). Silta laikā var ar trusīti iet pastaigās pavadiņā, piestiprinot to pie sedliņiem ( nopērkami zooveikalos, vai pašu pagatavojami).

 
Palielināt
 
     
 
 
 
 
 
 
     
     
Uz augšu