Raksti par pundurtrušiem >>>
 
Audzētava
Fotogalerija
Pundurtrušu šķirnes
Piedāvājums
Raksti par pundurtrušiem

Pundurtrusītis ziemā .

Pundurtrusītis jūt ziemas laiku arī, uzturēdamies dzīvoklī, un tāpēc varētu būt nedaudz lēnāks un miegaināks, bet pusaugu bērnu tas neietekmēs nemaz. Sakarā ar sauso, radiatoru sildīto gaisu, ziemas laikā varētu būt novērojama apspalvojuma lēna nomešana, kas it kā ir nelaikā, jo pavasaris vēl nav pienācis (te jāņem vērā, ka āra temperatūru trusēns nejūt.)

Pundurtrusīti ziemā nevajadzētu vest āra pastaigās, nedz arī turēt uz balkona (ja tā no rudens nav viņa patstāvīga dzīves vieta). Jo šie mazie mīļdzīvnieki slikti panes straujas temperatūras maiņas un var saaukstēties...

Ziemā būtu jāpievērš uzmanība būrīša novietojumam telpā – tam nevajadzētu atrasties pie radiatoriem, zem loga, pie ārdurvīm vai kādā cita nepiemērota vietā. Tā mēs varam pasargāt savu mīluli no diskomforta sajūtas.

Arī par barību ziemā būtu jāpadomā, lai tā nebūtu pārāk vienmuļa, un lai dzīvniekam netrūktu vitamīnu. Tāpēc būtu jāpiemeklē labi saglabājušies burkāni, kuri ir vēl smaržīgi un sulīgi, taču, ja tie ir jau sausi, tad nav vērts dot. (Kāposta lapas jau norunājām, ka nedodam!). Ejam un mežu un pārnesam savam trusītim nedaudz melleņu mētru (ar to daudzumu nevajag pārspīlēt, jo trusēns ēdīs tikai svaigas –t.i. 2-3-4 dienas (jeb jāsasaldē ledusskapī), kā arī skujas no eglēm vai priedēm, kamēr vēl ir grādi mīnusā un var tās lietot. Tāpat būs derīgs bērza vai lazdu zariņš, pūpolzars, parastie upmalas kārkli. Ja ir savs vai draugu dārzs, tad lieliski derēs maltītei ābeļu vai bumbieru zariņš, vēlams, ar skaistiem, garšīgiem pumpuriem. Var mēģināt iebarot trusītim upenājus vai aveņu galotnītes, bet tas ne vienmēr izdosies. Katrā ziņā šie kārumi būs daudz veselīgāki par veikalā nopirktajām pirmajām salātu lapām, bet tā tomēr ir katra saimnieka paša izvēle !

Lai veicas!

 

 


Uz augšu