Šķirnes >>> Liesmainie pundurtruši >>>
 
Audzētava
Fotogalerija
Pundurtrušu šķirnes
Piedāvājums
Raksti par pundurtrušiem
Liesmainie pundurtruši
 

Liesmainie pundurtrusīši arī pieder pie krāsainajiem pundurtrušiem, bet to abas krāsas ir izteikti kontrastējošas – melna dominējošā un ruda (maziem trusēniem rudā krāsa nav tik koši izteikta). Ruda trusītim ir pavēdere, sāni, daļēji ķepas, pakakle, ap nāsīm un acīm, gar ausu maliņām, kā arī uz muguras kā kaklautiņš pionierim.

Palielināt
Palielināt

Pēc ķermeņa formas, svara un uzbūves trusītis ir tāds pats, kā pārējo šķirņu pundurtruši. Nadziņi melni un tumšas acis. Raksturs liesmainajiem parasti ir izteikti darbīgs – viss tiek darīts ātri. Sākumā mazulis mājās varētu būt bailīgs, tad no saimnieka puses ir vajadzīga pacietība, pieradinot pie jaunajiem apstākļiem. Liesmaino trušu mātes bieži neatļauj bērniem neko

apskatīt, un dzen tos midziņā, tiklīdz kāds tuvojas. Tad mājās braukšana no audzētavas trusēnam arī ir pirmā reālā sastapšanās ar pasauli, un nevar gribēt, lai viņš nebaidītos. Cilvēki, kuri izvēlas liesmainos, parasti saka – tā ir ‘'mīlestība no pirmā acu uzmetiena'' – uzreiz iepatīkas tieši šāds trusītis. Un ir arī skaists!

***Attēlā tētis Tomasers ar saviem bērniem pozē žurnāla PRAKTISKAIS LATVIETIS Lieldienu izlaidumam.

       

 

 


Uz augšu